Znajdujesz się w:

Beniamin 2.1 logo

Beniamin 2.1

 • Licencja:
  Freeware
 • Rozmiar:
  1.6MB
 • System operacyjny:
  Windows 95, 98, ME, 2000, XP
 • Producent:
  AKKORP
 • Ilość pobrań:
  2968
Beniamin 2.1 miniaturka

Beniamin 2.1 pobierz!

Opis programu

Aplikacja jest programem, który zapewnia bezpieczny dostęp do sieci Internet. Działa jako platforma ograniczania dostępu do pewnych zakresów definiowanych przez użytkownika. Program umożliwia kontrolę dostępu do takich aplikacji jak komunikatory, programy pocztowe, czytniki grup dyskusyjnych. Także pewne rodzaje aktywności mogą być blokowane i tak przykładowo możliwe jest blokowanie ściągania plików, korzystania z czatów i tak dalej. Dodatkowo można dokonywać blokady kontekstów reklamowych oraz animacji.

Bardzo mocną stroną programu jest blokowanie wybranych treści. Możliwe jest monitorowanie i selekcjonowanie treści do zablokowania. Przydatne jest to zwłaszcza przy potrzebie filtrowania treści za pomocą mechanizmów rodzicielskich. W tym kontekście ważne jest także, iż możliwe jest limitowanie czasu dla danego użytkownika jeżeli chodzi o czas dostępu do internetu.

Beniamin w czasie działania poddaje wszelkie treści monitoringowi, dzięki czemu wychwytywane są treści oznaczone jako niedozwolone jeszcze przed ich wyświetleniem. Założeniem programu jest udostępnienie rodzicom lub opiekunom potężnego narzędzia kontroli i ochrony dzieci. Jednakże dzisiejsza wersja jest już tak wysoce rozwinięta, iż z powodzeniem może on być używany w firmach czy instytucjach. Przy odpowiednich ustawieniach i napotkaniu oznaczonych jako niepożądane treści, zostaną one zablokowane i wyświetlony zostanie stosowny do zdarzenia komunikat.

Inną bardzo ważną kwestią jest możliwość odczytywania statystyk czasu spędzanego na serfowanie po internecie. Rejestrowane są także odwiedzane adresy internetowe. Beniamin może działać także jako prosta ochrona przed wirusami, które potencjalnie mogłyby być ściągnięte z internetu przez niedoświadczonego użytkownika lub dziecko. Bardzo dobrze działa także w kontekście blokowania reklam, zwłaszcza w formie pop up lub innych inwazyjnych form.


Zalety i Wady

+ bardzo szerokie możliwości monitoringu i blokad
+ zapisywane statystyki
+ możliwość pracy według rozbudowanych opcji

Porady dotyczące programu

Założeniem nowej wersji serwisu ePliki.info jest gromadzenie szczegółowych i dokładnych porad dotyczących konkretnych programów. Osoby bardzo dobrze znające obsługę jakiegokolwiek programu, chcące pomagać rozwiązywać problemy innych użytkowników, proszone są o kontakt z redakcją. Czekają na Was różne profity!

Jeśli nie potrafisz wykonać jakiejś operacji przy pomocy programu Beniamin 2.1 - opisz czynność w formularzu poniżej - postaramy się umieścić rozwiązanie Twojego problemu w serwisie.

Dodaj komentarz

Formularz dodawania komentarzy

2+1 = ?

Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 © ePliki.info