Google przejęło ImageAmerica, firmę, która robi zdjęcia lotnicze kamerą o wysokiej rozdzielczości. Potentat rynku wyszukiwarek ogłosił, że wykorzysta technologię przejętej firmy do usprawnienia Google Earth i Google Maps.
Nie podano szczegółów transakcji. Jej rezultaty będą widoczne dopiero za jakiś czas, ponieważ jak twierdzą przedstawiciele Google, projekt jest w fazie badań i rozwoju.
ImageAmerica już wcześniej dostarczyła Google lotnicze zdjęcia Nowego Orleanu w wysokiej rozdzielczości, wykonane po uderzeniu huraganu Katrina w 2005 roku.
Google czyni intensywne wysiłki, aby dodać kolejne dane do i tak obszernego zbioru informacji. Aplikacja Google Earth pozwala użytkownikom na oglądanie zdjęć satelitarnych, a Google Maps umożliwia również dostęp do zdjęć lotniczych. Google rozpoczęło także dodawanie do map widoków z poziomu ulicy. To ostatnie posunięcie wywołało protesty w obronie prywatności.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy? Może warto rozpocząć dyskusję. Zapraszamy!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
[ Logowanie ] [ Rejestracja ]Najnowsze ePliki
- uTorrent 1.7.5 b...
- uTorrent 1.7.5 S...
- FotoOffice 2007
- avast! Professio...
- avast! 4.7.1029
- TopSecret Next G...
- G DATA InternetS...
- KoolMoves 6.1.2
- Avant Browser 11...
- FireFox Alpha 6
Reklama
Popularne ePliki
- Hide IP Platinum...
- Irfan View 3.99
- HDD Regenerator ...
- eMule Plus 1.2a
- Bearshare 6.0
- Nero Burning Rom...
- Odkurzacz 10.2
- eMule 0.47c
- Lock&Unlock Fold...
- DU Meter 3.50 Bu...


